Města, která vás vtáhnou do historie

Většina Evropských měst vám má co nabídnout a opravdu stojí za to, je procestovat ale jsou města, která vám nabídnou náhled do historie. Jaká města a místa to jsou? Zaměříme se na Evropská města, která nemáme nijak daleko, takže jejich navštívení nic nebrání.

Řím, Itálie

Řím, hlavní město Itálie, se jinak nazývá také Věčné město. Založeno bylo roku 753 před naším letopočtem. Jedná se o jedno z nejstarších měst Evropy a dle toho také vypadá jeho architektura. Navštívit můžete spoustu úžasných historických památek přímo ve městě, nejznámější je asi Koloseum, Pantheon, Andělský hrad, Sixtinská kaple (Vatikán), fontána di Trevi, bazilika svatého Petra, nebo třeba náměstí Piazza Navona. Řím je hojně navštěvován turisty, pokud si chcete památky užít bez obrovských davů, vypravte se do Říma mimo sezonu.

Porto, Portugalsko

Porto je město v Portugalsku, které se nachází nedaleko břehu Atlantského oceánu. Ano, Portské víno pochází právě z této oblasti a původně bylo dováženo pouze odtud. Historická část města Porto vás překvapí tím, že v ní najdete ohromné množství všech stavebních slohů na jednom místě. Historická část je zapsána na seznamu UNESCO. Navštívit můžete místní katedrálu Sé, Klášter s kostelem františkánů, kostel svatého Vavřince a další krásné církevní památky, které vás vtáhnou do historie.

Salamanca, Španělsko 

Salamanca je známé univerzitní město ve Španělsku. Nachází se asi 200km západně od Madridu a jedná se o kulturní a turistické centrum. Město bylo na vrcholu své slávy v 16. století a díky tomu se zde nachází spousta krásných historických památek. Z této doby pochází třeba chrám a klášter svatého Štěpána. Historické centrum města také patří do památek světového dědictví UNESCO.

Eguisheim, Francie

Eguisheim není městem ale spíše vesnicí, která je ale tak malebná, že je velmi častým cílem výletů jak turistů, tak samotných Francouzů. Jedná se totiž o krásně zachovalou vesnici s patrnými germánskými prvky. Z této vesnice také pocházel známý papež Lev IX. Celá vesnice je jednou velkou krásnou památkou, nenechte si však ujít hrad z osmého století, na který je přístup pouze s průvodcem.