Stylový nábytek? Použijte staré vinné sudy?


</div>
<p><u>Sudy od vína</u>, které dosloužila svému původnímu účelu je velice škoda ponechat ladem. To dnes vědí již někteří výrobci nábytku, kteří <u>ze starých, vysloužilých vinných sudů vyrábí nábytek</u>, nebo dekorace do interiéru. A není to ledasjaký ošuntělý, halabala stlučený nábytek. V případě tohoto unikátního materiálu se jedná opravdu o <u>skvosty</u>.<br />
<img alt=

Povíme si něco o tomto nábytku

Materiál na výrobu tohoto nábytku se získává ze sudů, které svého času sloužily ke zrání vína, hlavně červeného. Víno, které je uskladněno v dubovém sudu, totiž získává svoji příznačnou chuť a vůni. Jenomže takovýto sud je možné použít pouze třikrát. Jaké tedy může jeho další využití? A zde se nabízí využít jej k výrobě netradičního nábytku a zajímavých bytových doplňků. Tento nábytek je již svým materiálem jedinečný a nezaměnitelný.
·         Již prvotní výroba sudů dává tomuto dubovému dřevu ono typické zakřivení. Toto zakřivení se sud od sudu liší.
·         Dalším zajímavým prvkem, který činí tento nábytek unikátní, je stará patina na těchto vinných sudech. Sklepy, které bývají z kamene, pískovce nebo zděné totiž vtisknou každému ze sudů naprosto jinou patinu dřeva.
·         Jako další znak, že se jedná o staré použité vinné sudy, a který je charakteristický i pro tento druh nábytku, jsou vylisované pásy od obručí sudu.  Působí na dřevo sudu po celá leta.
·         Další zajímavostí tohoto nábytku je zabarvení dřeva, které mu vtisklo právě zrající víno. Odvíjí se od toho, jaký druh vína zrovna zrál, oblasti vinice a délky používání těchto starých sudů. Barvy dřeva jsou potom naprosto unikátní a nenapodobitelné. Vytvářejí ze starých vinných sudů jedinečné zboží.
sudy s vínem
·         Přidáme-li k tomu příjemné vinné aroma, které se mísí s vůní starého dubového dřeva, nabízí se nám zde kus nábytku vyvolávající příjemný pocit a nostalgii.
Sudy, ze kterých je nábytek vyráběn, se dovážejí ze zemí, kde je výroba vína nejvíce rozšířena, a to je hlavně Francie, Španělsko a Portugalsko.

Stylový nábytek? Použijte staré vinné sudy?
Ohodnoťte příspěvek